kajaki08

kajaki09

kajaki10

Data: 03-10-2005
Opis: W zawodach, które odbyły się w niedzielę 03.10.2005 na jeziorze Rychnowskim, wystartowało około 150 zawodników. W punktacij łącznej pierwsze miejsce zajął Polstyr Człuchów, który uzyskał 149 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Victoria Sztum (76 punktów), a na trzecim MRKS Gdańsk (65 punktów). W punktacji kajakarzy również zdecydowanie zwyciężył MKS polstyr (143 punktów). Na drugim i trzecim miejscu exequo uplasowali się zawodnicy MRKS Gdańsk i Victorii Sztum (po 57 punktów). W punktacji kanadyjkarzy pierwsze miejsce zajął Piast Człuchów (35 punktów), drugie Victoria Sztum (19 punktów), a trzecie MRKS Gdańsk. W sumie odbyło się 17 konkurencji. Zawodnicy człuchowskiego Polstyru zwyciężyli w pięciu z nich: Marcin Nickowski (K-1 seniorów na dystansie 6 km), Piotr Pliszka (K-1 juniorów młodszych, 4 km), Sylwester Sójka (K-1 młodzików na dystansie 3 km), Maciej Łańcucki (K-1 dzieci na dystansie 2 km), Anna Imianowska (K-1 młodziczek na dystansie 3 km). W sumie kajakarze MKS Polstyr zdobyli indywidualnie 20 medali w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Natomiast zawodnikom człuchowskiego Piasta udało się uzyskać 13 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe. Wszystkie wyścigi odbywały się na kajakach jedynkach w kategorach wiekowych od dzieci do seniorów, zarówno męszczyzn jak i kobiet - wymienia Ryszard Jękot, trener MKS Polstyr. Organizatorami regat byli: Pomorski Związek Kajakowy, Międzyszkolny Klub Sportowy Polstyr, burmistrz miasta Człuchowa oraz Osirodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Za zwycięztwo w punktacji zespołowej MKS Polstyr otrzymał kajak regatowy, a w punktacji kajakarzy - wiosło kajakowe - nagrodę ufundowaną przez burmistrza Człuchowa. Za sukces w punktacji kanadyjek dyrektor OSiR wręczył zawodnikom Piasta Człuchów wiosło kanadyjkowe.
e-mail: zwiras16 (mapka) op . pl